сашо дуковски

Пронајдени се 17 резултати на тема „сашо дуковски“
Вести

ИНФОМАКС: „Ќе те убиеме и тебе и Боки, пазете што зборите“, телефонски закани до Боки 13 и неговиот адвокат додека давале исказ во ОЈО

Вистинска драма се одвивала денес во Основното јавно обвинителство додека Бојан Јовановски го давал својот исказ во врска со кривичните...
Вести

„Никој не го ферма, додека не умре“-адвокатот на Боки 13 открива загрижувачки детали за неговата здравствена состојба

Бојан Јовановски никој не го ферма додека не умре еден ден, тврди неговиот адвокат Сашо Дуковски, кој во изјава за „А1он“ вели дека здравствената...