сашо донев

Пронајдени се 14 резултати на тема „сашо донев“
Општини

Донев: Георгиески доби партиска наредба од СДСМ да реализира нови 32 вработувања во општина Охрид кои граѓаните ќе ги чинат над 200.000 евра годишно

Георгиески доби партиска наредба од СДСМ да реализира нови 32 вработувања во општина Охрид кои граѓаните ќе ги чинат над 200.000 евра на...
Вести

Донев: Изградивме едно од најдобрите фудбалски игралишта со вештачка трева согласно сите стандарди на УЕФА, за вие снегот на теренот да го чистите со багер!

„Го изградивме едно од најдобрите фудбалски игралишта во регионот со вештачка трева согласно сите стандарди на УЕФА кое чинеше над...
Вести

Донев: Грижата за Охридското Езеро и алармантното ниво на водата е едно од најексплицитните лажни ветувања на СДС

Во изминатиот период сведоци сме на сите лажни ветувања со кои оваа гарнитура на СДС дојде на власт, критикувајќи ги тогашните состојби...
Вести

Донев до Шекеринска: Радмила, нити нешто знаеш, нити нешто конкретно си сработила во твојата очајна политичка кариера

Радмила, нити нешто знаеш нити нешто конкретно си сработила во твојата очајна политичка кариера. Плажата е дадена под концесија во време...
Општини

Донев до Георгиески: Трошите 100.000 евра за К-15 на вработените, а луѓето немаат вода за пиење и живеат со септички јами

-Во до гуша задолжена општина со милиони евра за кои течат камати на дневна основа, градоначалникот и директорот на „Водовод” потрошија...
Општини

Донев: Граѓани кои плаќаат даноци на овој град се уште немаат вода за пиење, живеат со септички јами, газат во дупки и неасфалтирани улици во 21век

Во до гуша задолжена општина со милиони евра за кои течат камати на дневна основа, градоначалникот и директорот на “Водовод” потрошија...
Општини

Донев: Зошто градоначалникот Георгиески свесно ги остави средствата од образование и детска заштита за извршување?

Во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес се одржа прес-конференција на која говореше претседателот на Општинскиот комитет, Сашо...
Вести

Донев: ВМРО-ДПМНЕ е со народот и работи за народот, заедно продолжуваме во борбата против антинародната власт на СДСМ

Само рамо до рамо, сите заедно сплотени и единствени можеме да се спротивставиме над овие црнила што надвиснале над нас и нашата земја,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Градоначалникот Стојаноски наместо да ги решава секојдневните проблеми на граѓаните, тој го промовира капитулантскиот договор на Заев

Злоупотребите за рекламирање европски вредности од страна на СДСМ и градоначалникот Стојаноски се видливи пред охриѓани, ова денеска...
Вести

Донев: Заев и СДСМ се луѓе без срам и перде, го критикуваа проектот нова автобуска станица, а денеска гордо сечат лента

Сашо Донев претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид на денешната прес-конференција истакна дека Зоран Заев и СДСМ се луѓе без срам и перде. -Кога...