саша поповиќ

Пронајдени се 59 резултати на тема „саша поповиќ“
Познати

Обожава скапи автомобили: Возниот парк на Саша Поповиќ е вреден половина милион евра, погледнете какви „ѕверови“ вози (ВИДЕО)

Саша Поповиќ купил „порше“ од 180.000 евра! Поранешниот директор на „Гранд“ го обновил својот возен парк со луксузен автомобил, со...
Познати

Татко му го напуштил, а Саша Поповиќ го одгледал како свое дете и вчера го ожени – синот на пејачката имаше само два збора да каже за вистинскиот татко!

Синот од првиот брак на Сузана Јовановиќ го изговори судбоносното „ДА“ со својата избраничка Тијана во еден луксузен ресторан во Белград,...
Познати

Саша Поповиќ го женеше синот, а неговата ќерка навистина е скромна – се појави во комбинација која ја има на секој чекор (ФОТО)

Саша Поповиќ и неговата сопруга Сузана организирале гала веселба по повод венчањето на синот на пејачот од првиот брак, а големо внимание...
Познати

Саша Поповиќ „долета“ со автомобил кој никогаш не е виден претходно на Балканот – изгледа како машина од иднината, вреди брдо пари (ФОТО)

Поранешниот прв човек на Гранд Саша Поповиќ го поднови својот возен парк со нова прескапа машина. Со оглед на тоа дека тој е љубител...
Познати

Ја бакна во уста пред милионските гледачи: Саша Поповиќ и Марија Шерифовиќ лесно ја прифатија провокацијата од Цеца (ВИДЕО)

Членовите на жирито на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“ често со своите шеги и кавги ја креваат атмосферата во студиото, а овој...
Познати

Со две коцки шеќер со Брена отидовме кај баба Ванѓа – Поповиќ откри до кога му рекла дека ќе живее, но и што требало да направат вечерта пред да одат кај неа

Директорот на Гранд, Саша Поповиќ , се присети кога заедно со Лепа Брена ја посетил покојната пророчица Баба Ванѓа , позната по тоа што...
Познати

Поповиќ откри колку пари чини доколку сакате да застанете на сцената на „Гранд“ и да ве гледа целиот регион – ви треба длабок џеб

Саша Поповиќ во „Ѕвезде Гранда“ откри дека настапот на пејачите кој сакаат да ги промовираат своите песни во емисиите на Гранд чини...
Познати

Имаше 160 килограми кога се појави во „Ѕвездите на Гранд“, па Саша Поповиќ вети дека ќе и плати операција, сега е непрепознатлива

Кандидатката на „Ѕвездите на Гранд“ Кристина Тодоровиќ повторно е оперирана во една позната клиника каде хирурзите и го извадија...
Познати

Кандидатката не знаеше каде да гледа: Саша Поповиќ се струполи на земја, Цеца и Шерифовиќ веднаш притрчаа и го покрија директорот на Гранд

Членовите на жирито на „Ѕвездите на гранд“ од секогаш правеле добра забава во текот додека ги коментираат кандидатите, а овој пат Саша...
ТВ и Филм

Поповиќ има идеја: Која е пејачката која ќе ја замени Ана Бекута во „Ѕвездите на Гранд“, а е скарана со Цеца?

Проблеми во „Ѕвездите на Гранд“ откако Ана Бекута објави дека се повлекува од јавноста по смртта на нејзиниот парнер Милутин Мркоњиќ. Бекута...
Познати

ЦЕЦА ГО НАПУШТИ СТУДИОТО НА „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“ – откако Мили брутално ја понижи, таа реши да си оди! Дали веќе почнале да и бараат замена ?!

Новата сезона на шоуто „Ѕвездите на Гранд“ не престанува да ја интригира јавноста. И овој пат дошло до жестока расправија меѓу Цеца...
Познати

ПРИСТИГНУВААТ ЧЕСТИТКИ ОД СИТЕ СТРАНИ: Голем повод за прослава во семејството на Саша Поповиќ – сопругата ги објави радосните вести (ФОТО)

Сопругата на сопственикот на Гранд продукција, Саша Поповиќ, пејачката Сузана Јовановиќ, вчера го прослави својот роденден. Сузана...
Познати

„НЕ ДОЈДОВ ОВДЕ ЗА ДА МЕ МАЛТРЕТИРАШ!“ Драма во „Ѕвездите на Гранд“ – Цеца и Саша Поповиќ во жестока расправија (ВИДЕО)

Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе се навикна на својата позиција во жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд“ и покрај тоа што...
Познати

Цеца снимена во тајна посета со Саша Поповиќ пред официјалната објава дека е дел од жирито на Звездите на Гранд (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ е снимена за време на тајната посета со Саша Поповиќ на Безаниска коса, два дена пред Гранд да испрати официјална објава...
Познати

Кратка љубовна романса на Неда со еден од најмоќните директори: Нема некој кој не го познава, а беше токму во врска со пејачката (ФОТО)

Пејачката Неда Украден со години важи за една од најубавите жени на естрадата со оглед на своите години кои надминуваат бројка над 70. За...
Познати

Го продадоа Гранд, па веќе нема тајни: Продукцијата ги откри вртоглавите хонорари на сите, Поповиќ парите не може да ги преброи!

Гранд продукција за прв пат се огласи околу хонорарите на членовите на жирито во музичкото шоу „Ѕвездите на гранд“, а прв пат ја открија...