саша богдановиќ

Пронајдени се 23 резултати на тема „саша богдановиќ“
Скопје

Богдановиќ за плацот кај „Авто Македонија“: Не верувам дека некој ќе се потепа за изградба на катна гаража!

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ на денешна прес конференција говореше за ситуацијата со парцелата кај „Авто Македонија“...
Скопје

Центарци со месеци газат во кал: Реконструкцијата која ја најави Богдановиќ изгледаше амбициозно, имплементацијата е катастрофа (ВИДЕО)

Речиси три месеци жителите на улицата „Димитар Пандилов“ во Општина Центар се затрупани во земја и кал, велат, градежните работи за...
Вести

Трајковска: Богдановиќ распиша оглас за вработување партиски послушници во Центар кои ќе ја чинат општината 360 илјади евра за 3 години

Од ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека СДСМ ја загуби поддршката од граѓаните и затоа во очај, сега се обидува да си купи гласови со пари од граѓаните. -Додека...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Општина Центар станува една голема депонија, Богдановиќ да излезе од удобната канцеларија и да ја среди општината

Центар е преплавен со отпад, преполни корпи за отпадоци и контејнери од кои се шири неподнослива миризба, реагираат од Општинскиот комитет...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Богдановиќ и Шилегов го оставија Скопје и Центар речиси еден час под вода, центарци не заслужуваат ваков градоначалник

Откорнати дрвја, причинета материјална штета, поплавени улици и домови на граѓаните ваква е сликата денес од Центар после неколку минутен...
Вести

Дива депонија никна покрај центарот за деца со церебрална парализа во Центар, Богдановиќ со месеци не го чисти ѓубрето (ФОТО)

Загрижени граѓани до редакцијата на КУРИР испратија фотографии од општина Центар кои се повеќе од загрижувачки. Станува збор за големо...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Купишта ѓубре, кучиња скитници, добиток и дупки по улиците е уште еден доказ за негрижата на градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ

Општинскиот комитет Центар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Центар се гуши во отпад. Од таму го прашуваат градоначалникот на...
Вести

Поповски: „ПОЦ“ не врши уплата на комуналната такса на сметка на буџетот на општина Центар која изнесува 6,3 милиони денари

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи“ на Општина Центар-Скопје кое стопанисува со паркинзите во општината не врши...