сарма

Пронајдени се 7 резултати на тема „сарма“
Храна и пијалаци

Посна САРМА со шампињони, вкусна и МРСНА: Сите намирници се здрави, а нема ни да забележите дека не е мрсна!

Имаме феноменален рецепт за посна сарма, совршена за празниците. Ваше е да ја направите и да го пробате со вашите домашни. Ви треба: 20...
Занимливости

Ништо не ви е СВЕТO: Во Белград се појави БУРЕК со нов вкус, луѓето не можеа да поверуваат што гледаат

Од секогаш постои дилемата дали бурекот е со сирење или со месо.  Меѓутоа тоа што го направи една пекара никој не можеше да го поверува. Покрај...
Познати

ФОТО: Синот на Лепа Брена се пофали како се подготвува за куќната слава, младото момче позитивно ќе ве изненади

Синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ на социјалните мрежи се пофали како витка сарми за претстојната куќна слава. Тој одлучи на сите...