Сара Џесика Паркер

Пронајдени се 18 резултати на тема „Сара Џесика Паркер“
Познати

Сара Џесика Паркер жестоко возврати на коментарите за нејзиното стареење: „Што треба да направам, да исчезнам?“

Актерката Сара Џесика Паркер (56) која ќе ја повтори познатата улога на Кери Бредшо во продолжението на „Сексот и градот“, одговори на...
Занимливости

Њујорк: Обожавателите на „С*ксот и градот“ ќе можат да изнајмат стан уреден во стилот на Кери Бредшо (ФОТО)

Гледачите на серијата „Сексот и градот“ наскоро, на платформата „Ер-Би- Ен-Би“ ќе имаат можност да изнајмат стан уреден во стилот „Кери...
Познати

Денес Сара изгледа сосема поинаку, како што доликува на нејзините години – едни ја пофалија, други се шокирани (ФОТО)

Сара Џесика Паркер сме навикнати да ја гледаме во најдобрите модни комбинации, секогаш нашминкана и со убаво средена коса. Но, годините...
ТВ и Филм

Славната актерка од „Сексот и градот“ за македонскиот филм: „Медена земја“ е еден од најдобрите кои се номинари за Оскар! (ФОТО)

Познатата актерка Сара Џесика Паркер е воодушевена од македонскиот филм „Медена земја“. „Медена земја“ е неверојатна, визуелено...
Познати

Холивудска ѕвезда две години заборавила да врати скап накит- кога ќе ја дознаете неговата цена ќе се онесвестите

Сара Џесика Паркер пред две години носела позајмен накит и заборавила да го врати. Познатата холивудска актерка пред две години позајмила...
Познати

„Многу старо изгледаш, како да пушиш 40 цигари дневно“- жестоки критики за актерката која беше секс симбол и модна икона (ФОТО)

Сите ја знаеме како Кери од „Сексот и градот“. Како девојката со страст, широко срце, високи потпетици и пред се девојката која се чини...