Санкт Петербург

Пронајдени се 11 резултати на тема „Санкт Петербург“
Вести

Од 21 септември во Санкт Петрбург – се воведува директен лет од Скопје еднаш неделно, а за летовите до Москва има промена

Руската авиокомпанија Нордвинд Ерлајнс од 21 септември стартува нова авиолинија Санкт Петрбург – Скопје. Компанијата соопшти дека...
Занимливости

Гром ја погоди највисоката зграда во Европа: Спектакуларна глетка во текот на страшно невреме (ФОТО+ВИДЕО)

Во приморскиот округ на Санкт Петербург во саботата вечер гром удри во громобранот на „Лахта центар“, највисоката зграда во Европа. Вот...