Сања Лукаревска

Пронајдени се 29 резултати на тема „Сања Лукаревска“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Лукаревска почна да го лаже и сопственото членство кое јасно им кажува дека партијата ја претворија во приватна компанија

Лукаревска почна да си го лаже и сопственото членство. Партијата заедно со нејзиниот ментор и лидер Зоран Заев, кој е аболициран за криминал,...
Вести

„Лукаревска во УЈП ќе потроши 400 илјади евра за компјутери и 440 илјади евра за привремени вработувања во време на криза“

Власта на Заев нема една набавка во која нема сомнеж за сериозна злоупотреба. Последен таков случај е набавката која ја направила новоименуваната...
Вести

Лукаревска за одбивањето на разрешениот Пауновски да прими вработени по Рамковен: Тоа е негова одлука и тоа е за респект

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска вечерва за Телевизија 24 изјави дека доколку вработените по Рамковен договор...
Вести

Лукаревска продолжена рака на Заев – во нивно време на улица останаа над 60 илјади работници, а уништени се стотици бизниси

Актуелната директорка на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска е изгласана за втора заменик-претседателка на СДСМ, откако Радмила...
Економија

Ноемвриската плата не ја добиле 782 работници иако нивните работодавци ја искористиле мерката за финансиска поддршка

Платата за ноември 2020 година не ја примиле 782 вработени од 245 работодавци кои користат финансиска помош од државата како една од владините...
Вести

Лукаревска со демант дека била во козметички салон: Согласно протоколите, постојано сум под полициски надзор, како лице во изолација

Најостро ги демантирам тенденциозните дезинформации, лаги и конструкции кои одредени лица сокриени позади лажни профили, ги шират...