Самуел Жбогар

Пронајдени се 18 резултати на тема „Самуел Жбогар“
Вести

Мицкоски до Жбогар: Владата на СДСМ не е способна да испорача резултати кои би биле препознаени од стратешките партнери од Унијата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денес (07 септември 2020 година) оствари средба со шефот на Делегацијата на Европската...
Вести

Евроамбасадорот Жбогар со осуда за нападот: Најитно да бидат пронајдени сторителите и да бидат изнесени пред лицето на правдата

Евроамбасадорот Самуел Жбогар го осуди го осуди настанот со експлозијата во фамилијарната пекара на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со писмо до Жбогар: Се злоупотребува европското знаменце и се руши принципот за упис во АСЈО

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ испратија писмо до евроамбасадорот Самуел Жбогар. Во писмото го информираат дека постои злоупотреба на европското...
Вести

Не можев да одолеам, а да не се фатам на оро на мојата омилена песна- Жбогар заигра на „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Евроамбасадорот Самуел Жбогар беше еден од гостите денеска на прославата на 8 Септември – Денот на независноста, која под мотото „Боите...