сампдорија

Пронајдени се 10 резултати на тема „сампдорија“
Вести

Моќна фотографија од фанови на Сампдорија и Џенова по катастрофата: Нема ривалство кога на твојот град ќе му се случи трагедија (ФОТО)

Најмалку 42 лица загинаа во вчерашната катастрофална несреќа во италијанскиот град Џенова, каде се сруши мостот Моранди. Пораки со поддршка...