само вистина

Пронајдени се 25 резултати на тема „само вистина“
Вести

Професорот Ристовски: СДСМ за две години потрошила 9 милијарди евра, а граѓаните немаат видено ниту еден инфраструктурен проект

Во своето гостување во емисијата „Само вистина“ ма Канал 5 телевизија, професорот Љупчо Ристовски вели дека власта на СДСМ за две години...
Вести

Мицкоски: За оние кои го нападнаа штабот на ВМРО-ДПМНЕ треба да го прашате Заев, но сторителите и нарачателите треба да знаат дека имаме институционална меморија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 вели дека Зоран Заев треба да...
Вести

Мицкоски: Нема да учестуваме на седницата каде ќе се носи капитуланскиот договор со кој се предаваат националните и државните интереси

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ вели дека СДСМ ветуваат работи кои не можат...
Вести

Мицкоски: Целосно застануваме зад постапката на Иванов за неприфаќање на капитулантскиот договор, подготвуваме кривични за потписниците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е гостин во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, тој говореше и...
Вести

Мицкоски: Небулозни се обвинувањата на СДСМ, се што имам стекнато и заработено е пред да влезам во високата политика

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, одговори на обвинувањата...
Вести

Николоски со прашање до Османи: Дали намерно ги успорувате реформите во Македонија за да и помогнете на Албанија?

Во гостувањето во „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кажа дека тие како партија...