сафет бишевац

Пронајдени се 23 резултати на тема „сафет бишевац“
Вести

Бишевац: За оваа влада предводена од СДСМ е готово, Заев требаше во понеделникот уште да ја поднесе оставката

Заев по објавувањето на резултатите од вториот круг даде оставка, а не најави дека ќе поднесе. Тој рече „поднесувам оставка од премиерската...
Вести

Бишевац: Ако владин функционер рече дека податоците на Транспаренси се само перцепција, треба да заврши неговата кариера

Нашата држава треба да почне од почеток да го гради системот. И мислам на градење на луѓе. Ќе ни треба многу време, но не треба да потрошиме...
Вести

Бишевац: Заев да ја повика Димова да објасни каква корист имаат граѓаните од вежбањето на магарето со народни пари

Корупцијата беше една од најголемите забелешки од Европската комисија. Каде е човекот кој пред 3 и нешто години ја предводеше борбата...
Вести

Бишевац: Заев се однесува дегутантно, се повикува на правото, а кога го менуваше името не почитуваше ниту Закон, ниту Устав

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Сафет Бишевац во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ истакна дека избори на 21-ви јуни...
Вести

Бишевац: Моделот на владеење на Заев и СДСМ е “купи ден“ политика, на 12-ти април имаме сериозна шанса за промена во општеството

Главниот маркетиншки трик на Заев помеѓу двата изборни круга беше метлата, тоа начинот на функционирање на Зоран Заев, моделот на владеење...
Вести

Поддржувачите на политиките на Заев кренаа раце од него: Промената на името го доуништи правниот поредок во Република Македонија

Новинарот Зоран Иванов кој што важеше за еден од најголемите поддржувачи на политиките на СДСМ и Зоран Заев, вклучувајќи ја и промената...
Вести

Бишевац: Како тоа само Јанева земала повеќе од 150 илјади евра за доверливот, а не зема ниту еден друг обвинител

Само Катица Јанева земала повеќе од 150 илјади евра додаток за доверливост. Тоа што таа како обвинител во СЈО земала екстра пари за доверливост...