САДУ

Пронајдени се 4 резултати на тема „САДУ“
Вести

Поддршка од Синдикатот на администрацијата за протестот на административно-техничкиот персонал во здравството

Синдикатот на администрација и државна управа на Македонија (САДУ) денеска соопшти дека го поддржува протестот на административниот...
Вести

Синдикатот на администрација и државна управа на Македонија изложен на бројни притисоци во очи на најавениот штрајк

Синдикатот на администрација и државна управа на Македонија (САДУ) тврди дека после најавите оти од 5 март ќе почне штрајк во Основниот...