рузвелтова

Пронајдени се 19 резултати на тема „рузвелтова“
Хроника

ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА НА РУЗВЕЛТОВА: Загубил контрола над автомобилот, па сам се забил – тешко повредени млади Скопјани

На 26.06.2021 во 02.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Васил Ѓоргов“ и ул.„Франклин Рузвелт“, С.Р.(25) од с.Инџиково,...
Вести

Цел месец молк по крвавата ликвидација на „Рузвелтова“: МВР не може да го расчисти убиството, криминалците чекор пред полицијата

Цел месец полицијата не успева да идентификува кој се возеше во зелениот Ленд Ровер, ноќта на 29-ти септември кога беа убиени две лица,...
Вести

ФОКУС: Еден од убиените на „Рузвелтова“ е брат на Џељо Ајети, кој беше изрешетан во Сингелиќ пред пет години

Првата жртва што почина во синоќешната престрелка на „Рузвелтова“ е Наим Ајети, кој е пак брат на познат скопски криминалец Џелал Ајети...