рузмарин

Пронајдени се 7 резултати на тема „рузмарин“
Занимливости

Ова студентите треба да го знаат – билка која го подобрува помнењето, вдишувајте ја секој ден по 5 минути

Во современата медицина оваа билка се користи како аналгетик и при мигрена, како и кај проблеми во процесот на варење на храната. Рузмаринот...