Ружица Николовска

Пронајдени се 33 резултати на тема „Ружица Николовска“
Вести

Николовска: Македонија сака да биде на патот кон ЕУ, меѓутоа не по секоја цена, не со ултиматуми и не со вакви понижувачки сценарија

На ваков начин нема да помине никаков предлог, протокол. Иако од власта слушаме дека со многу широки раце отворени го фалат францускиот...
Вести

Николовска: Конфискацијата на партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ во случајот Талир2 е политички исконструирана одлука, ниту Обвинителството докажа, ниту судот утврди дека имотот е стекнат нелегално

Би сакала најнапред да укажам дека јас сум во тој од неодамна полномошник на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ која што во тој процес...
Вести

Николовска: Жалбата за казната во случајот „27 април“ е прифатена од страна на судот во Стразбур, очекувам да биде донесена правилна одлука

Атвокатот Ружица Николовска преку статус на Фејсбук пишува дека жалбата по повод казнувањето во предметот „27 април“ е прифатена од...
Вести

Адвокат Николовска: Судовите и обвинителствата не се во сопственост на Зоран Заев, тоа се институции на народот

И денешниов, вечерашниов протест го започнавме исто така како и изминатите од пред зградата на министерството за правда. Објектот кој...
Вести

Николовска: Дали да очекуваме пренос во живо за рушење и на другите дивоградби низ Македонија? Си ги знае власта кои се!

Гужва под мостот кај Мавровка, сообраќајот споро се одвива, семафорите не работат, полицајци-сообраќајци регулираат сообраќај, плус...
Вести

Николовска во посета на скопско Козле- Граѓаните сакаат повисоки пензии, стабилна економија, квалитетно образование и силни државни институции

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 1 Ружица Николовска денеска беше во посета на населбата Козле. -Денешното...
Вести

Николовска спречена да поднесе барање за извршување на инспекциски надзор: Ова ли се институциите кои се грижат за граѓаните?

Ружица Николовска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека денеска била во Државниот инспекторат за животна средина каде сакала...
Вести

Николовска до Дескоска: На крај на мандатот признавате дека оваа власт воведе хибриден режим без правда, со поткупи и рекетирања, со амнестии и ослободување на криминалци

Почитувана министерке, за каква примена на законодавството на ЕУ и стандардите во областа на правото, зборуваме?, прашува Ружица Николовска...