руси

Пронајдени се 31 резултати на тема „руси“
Вести

Киевските власти обвинуваат дека руски трупи ја ограбиле и уништиле аналитичката лабораторија во нуклеарната централа „Чернобил“

Украинските власти тврдат дека руските трупи ја ограбиле и уништиле лабораторијата во нукларната централа „Чернобил“, пренесува...