Румен Радев

Пронајдени се 57 резултати на тема „Румен Радев“
Вести

Николоски: Ако преговорите се на линија на она што го спомена Румен Радев, не гледам воопшто причина зошто да има преговори

Ако преговорите се на линија на она што го спомена Румен Радев, а мислам дека се на таа линија, тогаш јас не гледам воопшто причина зошто...
Вести

Радев: Софија бара јасни правни гаранции дека Скопје ќе ги исполни своите обврски од Договорот за добрососедство

Пристапувањето на земјите од Западен Балкан во ЕУ е континуиран приоритет на бугарската надворешна политика и поддршката на Софија...
Регион

Радев и го даде третиот мандат на БСП – Нинова: Следниот петок треба да се вратиме кај претседателот со премиер

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска и го предаде третиот истражувачки мандат за формирање на нова влада на Бугарската социјалистичка...