рудник иловица

Пронајдени се 10 резултати на тема „рудник иловица“
Вести

Заев нема одговор до Николоски зошто нема истрага за Галена од Кајмански острови која го купи рудникот Иловица

Пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната собраниска седница за поставување на пратенички прашања,...
Вести

Владата ја одзеде концесијата на „Еуромакс“ за рудникот Иловица- дали и колку оштета ќе плаќа државата доколку компанијата реши да тужи

На вчерашната седница на Владата на Република Македонија беше донесена одлука да се одземе концесијата на „Еуромакс“ за рудникот...