ручек

Пронајдени се 68 резултати на тема „ручек“
Храна и пијалаци

Идеја за ручек: Пробајте вака печена риба во рерна – никогаш повеќе нема да ја подготвувате на друг начин

Можеби печењето риба на скара е највкусно, но овој начин на печење секогаш можете да го користите во вашата кујна. Рибите како што се...
Храна и пијалаци

Рецепт за ПИЛЕШКИ батаци во сос од ПАРМЕЗАН: Месото е толку сочно што се топи во уста!

Совршен ручек за денес Состојки: 7 батаци 4 чешниња лук 40 гр путер 1 лажица брашно 150 мл пилешка супа 200 мл неутрален крем сол, бибер пармезан Подготовка: Зачинете...
Храна и пијалаци

ЗЕЛЕНЧУКОВ СПЕЦИЈАЛИТЕТ ПО РЕЦЕПТ НА БАБА: Одлични плескавици од тиквички и сирење со ориз како идеална замена за месо (РЕЦЕПТ)

Неопходно е: – 200 гр брашно – 1 голема тиквичка – 1/2 прашок за пециво – 150 гр сирење – 1 мал морков – 1 пиперка – 1 главица...