росоман

Пронајдени се 18 резултати на тема „росоман“
Вести

На земјоделците од Росоман три години им скапуваат праските- најавуваат протести и блокади доколку не се ангажира министерот Николовски

Земјоделците кои се занимаваа со одгледување на праски од Росоман најавија штрајк доколку министерот за земјоделие Љупчо Николовски...