росалинда

Пронајдени се 3 резултати на тема „росалинда“
Познати

Македонците ја обожаваа Росалинда! Ѕвездата на теленовелите го прослави својот 50-ти роденден и изгледа подобро од било кога (ФОТО)

Македонија се сретна и се вљуби во мексиканската актерка и пејачка Талија во серијата Росалинда, во која таа го играше главниот лик. По...
Познати

Регионот ја обожаваше оваа актерка, нејзиниот живот беше обележан со злобна болест и брак со познат моќен човек, а денес изгледа вака (ФОТО)

Познатата мексиканска убавица денес има 49 години, а многумина ја паметат нејзината позната сапуница „Росалинда“, која некогаш беше...