Роман Полански

Пронајдени се 5 резултати на тема „Роман Полански“
Познати

Режисерот кој е обвинет за силување го доби францускиот „Цезар“: Актерите демонстративно заминаа, протести во Париз

Роман Полански е добитник на годинашниот француски „Цезар“, пандан на холивускиот „Оскар“, за режија на филмот „Офицер и шпион“,...