Ролан Гарос

Пронајдени се 35 резултати на тема „Ролан Гарос“
Останати спортови

Карено-Буста за медицинската пауза на Ѓоковиќ: Кога губи повикува доктор, ова го прави многу години

Шпанскиот тенисер Пабло Карено-Буста не можеше да се помири со поразот од Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос. Србинот победи...
Останати спортови

Со нож се обиде да и ја исече раката, а годинава на Ролан Гарос не загуби ниту еден сет- познатата тенисерка денес непрепознатлива

Чешката тенисерка Петра Квитова, ја победи Жанг Шуаи од Кина, во осминафиналето на Грен слемот Ролан Гарос. Во меч што траеше еден час...
Останати спортови

Британскиот тенисер Еванс по поразот на „Ролан Гарос“: Дури ни на куче не би му дал вакви топчиња

Британскиот тенисер Дан Еванс упати остри зборови кон организаторите на „Ролан Гарос“ по неговиот пораз во првото коло. Триесетгодишниот...