Родриго Дутерте

Пронајдени се 12 резултати на тема „Родриго Дутерте“
Вести

„Да им влеземе дома на луѓето и да ги вакцинираме додека спијат“ – шокантна изјава на претседателот на Филипини

Луѓето кои сe уште не сакаат да се вакцинираат против коронавирус треба да се вакцинираат додека спијат, оцени денеска претседателот...
Љубов и секс

Илјадници луѓе остануваат без заработувачка: Еден од најубавите острови во светот се затвора за туристи

Филипинскиот остров Боракај ќе биде затворен за туристи во наредните шест месеци поради загриженост за оштетување на некогаш недопреното...