роденденска торта

Пронајдени се 3 резултати на тема „роденденска торта“
Познати

Сестрата на Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден- од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (ФОТО)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата...
Познати

Ваква џиновска торта има само Брена на роденден- сепак најголемата роденденска желба за жал годинава неисполнета (ФОТО)

Една од најголемите легендарни пејачки на Балканот Лепа Брена вчера го прослави својот јубилеен 60-ти роденден. Таа заедно со семејството...
Занимливости

ВИДЕО: Солзите на овој маж позитивен на корона го трогнаа светот, медицинскиот персонал реши да го изненади

Снимка од италијанска болница го разнежни светот. Ниту коронавирус пандемијата не може да ги спречи роденденските прослави. Медицинскиот...