рочиште

Пронајдени се 44 резултати на тема „рочиште“
Вести

ОБВИНЕТИТЕ НЕ ДОШЛЕ: Одложено рочиштето против тројцата лекари кои се обвинети за несовесно лекување и вадење органи на Јилдиз Веапоска

Одложено првото рочиште од судскиот процес против тројцата лекари, кои се товарат за несовесно лекување и вадење органи на родилката...