Роберт Вељановски

Пронајдени се 19 резултати на тема „Роберт Вељановски“
Вести

Вељановски до Филипче: Денес, пред да тргнете на викенд со омилениот ви премиер, извадете ја кацигата, погледнете ја реалноста и поднесете оставка

ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Министерство за здравство одржа протест под мотото „Здравје, а не провизија – Оставка на Филипче, за спас од...
Вести

Вељановски: Вработените во Универзална не зеле плата 2 месеца затоа што директорот си вработил сопартијци

„Вработените во Универзална не зеле плата 2 месеца, затоа што копитото од директор вработил 2-ца свои сопартијци без дозвола од Министерството...
Вести

Вељановски: СДСМ сака да подметне законско решение со кое македонскиот јазик ќе биде означен за втор јазик во Република Македонија

СДСМ е фатен на дело како се обидува набрзина, преку предлог законот за употреба на македонскиот јазик, да подметне законско решение...
Вести

Вељановски: Македонската културата ја живее својата трагедија, погубните политики на Заев прават поделба во македонското општество

Македонската културата ја живее својата трагедија. Тоа што владата на СДСМ го прави со Годишната програма за работа во културата за...
Вести

Актерот Вељановски со прашање до Шилегов и Богоев: Како мерките за справување со загаденоста и забраната за градежни работи? (ВИДЕО)

Актерот Роберт Вељановски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа како без никаква забрана се извршуваат градежните...
Вести

Вељановски за Алоѓозовски: Одбивам да поверувам дека некој кој бил прв човек на Министерство за култура нема никакви естетски критериуми

Поранешниот директор на Драмски театар, Роберт Вељановски излезе со реакција откако поранешниот министер за култура, а сега национален...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ и денес бара под итно да биде повлечена Националната годишна програма на Министерството за култура

И покрај вчерашниот неуспешен обид и вложениот огромен напор на ресорниот министер за култура, г-динот Роберт Алаѓозовски, со промовирањето...
Вести

Вељановски: Годишната програма на Министерството за култура нема афирмативна функција за македонската култура и е објавена против законски

ВМРО-ДПМНЕ бара под итно да се повлече Националната годишна програма за култура за 2018-та година. -Денес ќе се задржиме само на најочигледните...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ бара итно да се повлече Националната годишна програма на министерството за култура и да се донесе нова, правична и објективна

Како одминува времето и како стручната јавност ја анализира Националната годишна програма на Министерството за култура, така доаѓаме...
Вести

Вељановски: Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна- се уназадува културата и културното живеење

Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна. Годишната програма на СДСМ и Министерот Роберт Алаѓозовски е безидејна,...