роберт милески

Пронајдени се 8 резултати на тема „роберт милески“
Вести

Милески право во центар: Според Статутот на ВМРО-ДПМНЕ иницијаторите не може да свикаат конгрес, додека Милошоски не направи никаква кражба се манипулира со непознавање на германскиот јазик

Да ви објаснам две работи кои мислам дека треба да се расчистат, оти забележувам тенденција за ширење на лажни вести и доведување на...
Вести

Роберт Милески обвини за чиста корупција во тендер на Министерството за информатика од 200.000 евра во време на корона!

Активистот Роберт Милески обвини за очигледна корупција во министерството за информатичко општество. Се работи за тендер од дури 200.000...
Вести

Милески: Заев вети дека Договорот од Преспа преставувал иднина, а преговори со ЕУ, странски инвестиции и нови работни места се уште нема

Бизнисменот и активист Роберт Милески на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува како Заев велел дека од Договорот од Преспа...
Вести

„Еве како Заев ја продаде државата: Лично премиерот на Грција започна кампања за Македонија – прекрасна земја“ (ФОТО)

Бизнисменот и активист Роберт Милески преку својот Фејсбук профил објави доказ како ја продадоа државата. -Еве како ви ја продаде државата...
Вести

Милески: Се сомневам дека најголемата корупција и промашеност на Заевата Влада оди преку таканаречениот „Фонд за иновации“

Се сомневам дека најголемата корупција и промашеност на Заевата Влада оди преку таканаречениот „Фонд за иновации“, вели бизнисменот...
Вести

Милески: Фирмите на Заев годишно прават обрт од 300 милиони евра, јас на времето успеав да правам добивка од една солидна плата за мене и уште двајца луѓе

Бизнисменот и активист Роберт Милески на својот Фејсбук профил објави статус каде му честита на Заев по вчерашниот дуел каде тој призна...