рита ора

Пронајдени се 49 резултати на тема „рита ора“
Познати

„Сакам да бев тој песок на твоето тело“: Косовската пејачка ги ‘запали’ социјалните мрежи со провокативните фотографии

Рита Ора (32) на Инстаграм споделила компилација од жешки фотографии во црно бикини од одморот на Хаваи, поради што ги запалила социјалните...
Познати

Нејзиниот валкан задник со песок во танга предизвика валкани мисли кај мажите: Рита Ора позираше во минијатурно бикини на плажа (ФОТО)

Британската пејачка Рита Ора која има албанско потекло ги привлече медиумите кон себе со новата објавена фотографија на својот Инстаграм...
Познати

ФОТО: Рита Ора среде пандемија организираше раскошна роденденска забава- реагирала и полицијата па пејачката јавно се извини

Пејачката со албанско потекло, Рита Ора, и покрај забраната загрупирање, што е една од мерките што ги презеде британската влада за сузбивање...
Познати

Рита Ора го облече најмалото бикини кое го има дома: Градите „кипат“ на сите страни, а ѕирка и тетоважата на … (ФОТО)

Многу јавни личности полека се трудат да ги вратат во „живот“ своите фанови, а за тоа им помага и убавото време. Многумина од нив веќе...
Познати

И таа сакаше да придонесе во борбата против коронавирусот, но наиде на остри критики- Рита Ора овие денови живее во солзи (ФОТО)

Ситуацијата која снајде бројни земји ширум светот поради пандемијата на коронавирус вклучи и активирање на многу познати личности. Популарната...
Познати

Ја покажа тетоважата на најинтимниот и најболниот дел од телото- Рита Ора не се срами да покаже што има под гаќичките (ФОТО)

Популарната пејачка Рита Ора (29) 2020 година ја дочека на јахта и секојдневно ги честеше фановите со провокативни фотографии, а така и...
Познати

Рита Ора замина за Тирана да им помогне на настраданите семејства од земјотресот- по ова се огласи и Дуа Липа, еве како ќе помогне пејачката

По низата разорни потреси кои ја погодија Албанија, многумина се скршени од болка и тага. Во јавноста, во врска со трагедијата која ги...