рита ора

Пронајдени се 45 резултати на тема „рита ора“
Познати

ФОТО: Рита Ора среде пандемија организираше раскошна роденденска забава- реагирала и полицијата па пејачката јавно се извини

Пејачката со албанско потекло, Рита Ора, и покрај забраната загрупирање, што е една од мерките што ги презеде британската влада за сузбивање...
Познати

Рита Ора го облече најмалото бикини кое го има дома: Градите „кипат“ на сите страни, а ѕирка и тетоважата на … (ФОТО)

Многу јавни личности полека се трудат да ги вратат во „живот“ своите фанови, а за тоа им помага и убавото време. Многумина од нив веќе...
Познати

И таа сакаше да придонесе во борбата против коронавирусот, но наиде на остри критики- Рита Ора овие денови живее во солзи (ФОТО)

Ситуацијата која снајде бројни земји ширум светот поради пандемијата на коронавирус вклучи и активирање на многу познати личности. Популарната...
Познати

Ја покажа тетоважата на најинтимниот и најболниот дел од телото- Рита Ора не се срами да покаже што има под гаќичките (ФОТО)

Популарната пејачка Рита Ора (29) 2020 година ја дочека на јахта и секојдневно ги честеше фановите со провокативни фотографии, а така и...
Познати

Рита Ора замина за Тирана да им помогне на настраданите семејства од земјотресот- по ова се огласи и Дуа Липа, еве како ќе помогне пејачката

По низата разорни потреси кои ја погодија Албанија, многумина се скршени од болка и тага. Во јавноста, во врска со трагедијата која ги...