Ристо Никовски

Пронајдени се 25 резултати на тема „Ристо Никовски“
Вести

Никовски: Филипче уште вечерта кога изгоре модуларната болница требаше да поднесе оставка, а ако имаше индиции по истрагата да одговара и кривично

Морална оставка се поднесува, нема што премиерот Заев да прифаќа или не, рече аналитичарот Ристо Никовски на гостувањето во емисијата...
Вести

Никовски: Документот на БАН е официјална политика на Бугарија и нашата Влада молчи- тоа е признавање дека Македонците се фашисоиден народ

Екс-амбасадорот Ристо Никовски во вечерашното издание на „Што не е јасно“ на Алфа телевизија, околу документот на БАН кој едногласно...
Вести

Никовски: Заев потпиша договор со Бугарија за егзекуција на македонизмот, предавство и суштинско негирање на нашето постоење

Ристо Никовски македонскиот поранешен амбасадор и дипломат дега редовен колумнист и аналитичар вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа...
Вести

„Брзиот воз“ на СДСМ кон ЕУ излета од шините! Никовски: Нашите проблеми со потпишувањето на Договорите со Грција и Бугарија, не се завршени

По низата економски катастрофи и коруптивни скандали и „брзиот воз“ на СДСМ и Зоран Заев за патот кон ЕУ излета од шините. Ниту со промената...