рио фердинанд

Пронајдени се 4 резултати на тема „рио фердинанд“
Фудбал

Џерард откри детали од својата кариера: Игравме заедно за Англија и морав да глумам дека ги сакам, а не сакав со очи да ги видам

Стивен Џерард откако ја заврши фудбалската кариера, досега има работено како гостин коментатор на англиските телевизии, тренер на младинскиот...
Познати

„Нема да можете да ја погледнете во очи“- фудбалерот кој пред две години стана вдовец ужива со новата девојка со џиновски гради (ФОТО)

Некогашниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед Рио Фердинанд повторно е во центарот на вниманието откако објави фотографија со неговата...