рио де женеиро

Пронајдени се 5 резултати на тема „рио де женеиро“
Вести

Статуата на Исус Христос во Рио осветлена со знамиња на земји кои се борат со коронавирус- таму е и МАКЕДОНСКОТО (ФОТО)

Огромната статуа на Исус Христос Спасителот во Рио де Жанеиро е осветлена со знамиња на земји кои во моментов се борат со коронавирус. На...