рестриктивни мерки

Пронајдени се 128 резултати на тема „рестриктивни мерки“
Вести

Угостителските објекти се затвораат од утре: Без основни приходи ќе останат околу 30.000 граѓани, бараат итна финансиска помош

Угостителските објекти, како и угостителскиот дел од обложувалниците се затвораат од утре за гости. Ваква одлука вчера донесе владата...