рестриктивни мерки

Пронајдени се 121 резултати на тема „рестриктивни мерки“
Вести

Следуваат големи промени на рестриктивните мерки: Полициски час од полноќ, дозволени се настани, а еве што друго ќе се промени

Главниот координативен кризен штаб го поддржа предлогот на Комисијата за заразни болести за намалувањето на рестриктивните мерки. Главниот...
Вести

Полициски час од 21 часот и отворање на летните тераси на угостителските објекти, предлага Комисијата за заразни болести

Полицискиот час да почнува од 21 часот и да трае до 05 часот, како летните тераси на угостителските објекти да се отворат е предлогот на...