рестрикции

Пронајдени се 34 резултати на тема „рестрикции“
Вести

Рестрикции во водоснабдувањето во Велика Британија: „Екстремното топло и суво време предизвика реките да исчезнуваат“

Британската водоводна компанија „Јоркшир вотер“ денеска најави воведување на одредени рестрикции од 26 август. Причината е што делови...
Економија

ЗАПОЧНУВААТ РЕСТРИКЦИИТЕ НА СТРУЈА ВО МАКЕДОНИЈА – енергетската криза си го направи своето, од вечерва се гасат светла

Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) почна постапка за дополнително етапно спроведување на максимална рестрикција на осветлувањето...
Економија

Надлежните велат нема потреба од кризна состојба во енергетиката, ВМРО-ДПМНЕ предупредува на тешка зима со рестрикции

Во моментот нема потреба од прогласување кризна состојба во делот на енергетиката, а надлежните уверуваат дека цената на струјата за...