ресторан

Пронајдени се 46 резултати на тема „ресторан“
Вести

Каде е Мери Проја Продановска да ги апси Николов и Костандинов кои ги прекршија мерките и славеа во ресторан

И додека министерот за здравство, Венко Филипче не убедува дека ситуацијата е под контрола, а премиерот Заев и неговите сопартијци слават...
Хроника

Прекршување на забраната: Ресторан во Тетово работел после 23 часот, служел алкохол и на малолетнициирале алкохол

СВР Тетово поднесе кривична пријава против П.Д.(23) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување...
Вести

Револтиран граѓанин до министерот Сугарески: „Ти ја испраќам сметката да си ја скенираш, ако ова не е причина за оставка те молам кажи ми што е? “

Јавноста се повеќе е разочарана од луѓето кои ја предводат власта во Република Македонија. Доказ за тоа е нивната неспособност која...