респиратор

Пронајдени се 20 резултати на тема „респиратор“
Економија

Македонската економија „на респиратор“, бројките кои ги објави ДЗС се застрашувачки, ако продолжи ваков тренд Македонија ќе банкротира

Во јануари од земјава се извезени стоки во вкупна вредност од 546.045.000 евра што претставува пораст од 3,6 проценти во однос на истиот период...
Регион

ЧЕТИРИ ДЕЦА НА РЕСПИРАТОР: Здравството пред колапс, 90 проценти од заболените во болница се невакцинирани

Здравствениот систем во Србија е под голем притисок во петтиот бран на коронавирусот со повеќе од 6.700 пациенти во ковид-центрите, а понеделникот...