решение

Пронајдени се 17 резултати на тема „решение“
Вести

Мицкоски со решение за јавниот превоз во Скопје: Наместо за матни зделки на тајните средби Арсовска и Ковачевски нека побараат попуст за милионскиот договор за нафта

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата е да договорат суштински...
Вести

Скопје и Софија остануваат посветени на конструктивен дијалог до изнаоѓање прифатливо решение засновано на европски вредности

Премиерите на Северна Македонија и на Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков по вчерашната средба во Рим најавија подготвеност...
Хроника

Поведена постапка против мајка – ќерка и ја однела кај татко и на видување, притоа не кажала дека малолетното дете има решение за домашна изолација

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице кое сторило кривично...
Вести

Мицкоски: Кога сакаат да дефокусираат, лажат дека немаме став – но владата е таа која нема решение за ниту еден проблем на народот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протест обвини дека Заев и СДСМ за да ја покријаст нивната политичка бедотија...