република македонија

Пронајдени се 32 резултати на тема „република македонија“
Вести

Ципрас: Следниот пат веќе нема да можете да го користите терминот Република Македонија, туку Горна или било која друга опција

Алексис Ципрас по самитот на Европската Унија во Брисел со цинична насмевка ја најави забраната на користење терминот Република Македонија. Тој...
Вести

Ердоган по средбата со Иванов: Ќе умреме, но не отстапуваме од одлуката за признавање на уставото име на Македонија

Деблокадата на интегративните процеси е клучна за долгорочна стабилност, безбедност и напредок на целиот регион. Во наредниот период...