република албанија

Пронајдени се 9 резултати на тема „република албанија“
Хроника

Приведен државјанин на Република Албанија во Тетово: Непријавено престојувал и го нарушувал јавниот ред и мир

На 16.08.2020 околу 21.00 часот на ул.„171“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.Т.(52) од Република Албанија. Тој непријавено...