рената дескоска

Пронајдени се 48 резултати на тема „рената дескоска“
Вести

Протестира затоа што легалната куќа насилно му ја купиле за 400 евра- за Дескоска законска е одлуката, Заев ја штити корупцијата! (ФОТО)

На Твитер се појави фотографија на која се гледа како извесен Чичко Илчо протестира секојдневно затоа што градежна парцела вредна 210000...
Вести

Николовска до Дескоска: На крај на мандатот признавате дека оваа власт воведе хибриден режим без правда, со поткупи и рекетирања, со амнестии и ослободување на криминалци

Почитувана министерке, за каква примена на законодавството на ЕУ и стандардите во областа на правото, зборуваме?, прашува Ружица Николовска...
Вести

СДСМ со предлогот за откажување на државното финансирање ја отвора вратата за корупција, а во исто време демонстрира лицемерие

Министерката за правда Рената Дескоска речиси не се откажува од намерата да се укине финансирањето на политичките партии за оваа година. Имено...
Вести

Вонредната состојба контра семејниот бизнис на Дескоска и партиските решенија на СДСМ: Се одложува полагањето на правосудниот испит

Со оглед на прогласувањето на вонредна состојба во нашата држава се јави потреба од донесување на оваа уредба со која се уредува одложувањето...
Вести

Министерката Дескоска ја партизира комисијата за правосуден испит со членови блиски до Заев, нејзини пријатели и активисти на СДСМ

Министерката Дескоска ја партизира комисијата за ПРАВОСУДЕН ИСПИТ со членови лично блиски до Заев, нејзини пријатели и активисти на...