реконструкција

Пронајдени се 14 резултати на тема „реконструкција“
Вести

Расипништво на дело: Додека луѓе умираат бидејќи немаат пари за лекување, Заев дава над еден милион евра за реконструкција на кичевската општинска зграда

Бура од реакции по вчерашната одлуката на владата за доделување на 77.000.000 денари или над еден милион евра на кичевскиот градоначалник...
Скопје

Центарци со месеци газат во кал: Реконструкцијата која ја најави Богдановиќ изгледаше амбициозно, имплементацијата е катастрофа (ВИДЕО)

Речиси три месеци жителите на улицата „Димитар Пандилов“ во Општина Центар се затрупани во земја и кал, велат, градежните работи за...
Скопје

ФОТО: Реконструираната улица во Кисела Вода за која граѓаните платија 5 милиони денари траеше 10 дена, денес е повторно раскопана

Точно десет дена граѓаните можеа да ја видат и да возат по реконструираната улица „Антон Попов“ која се наоѓа во Кисела Вода. Од денес...