реконструкција на влада

Пронајдени се 10 резултати на тема „реконструкција на влада“
Вести

Реконструкција: Рашковски и Алаѓозовски заминуваат од Владата – Десковска и Николовски од образование и земјоделство

Драги Рашковски најверојатно си заминува од позицијата Генерален секретар во Владата дознава Press24 од свои извори. Според неофицијалните...
Вести

Дворските игри на Заев ги оставија вработените во второстепана комисија за инспекциски надзор и прекршочна постапка без плата два месеци

Дворските игри во владеачката коалиција  ги оставија вработените во Државната комисија за одлучување во втор степен во областа за...
Вести

Заев ќе ја реконструира владата според разговорите со коалиционите партнери, а не според резултатите од сработеното – можно е и да нема промени

Можни се промени во повеќе владини ресори, но може да се случи и никој да не се менува. Тоа ќе зависи од резултатите на разговорите за...