река

Пронајдени се 31 резултати на тема „река“
Занимливости

„Викнете полиција веднаш“: Маж пронајден во автомобил во река сосема случајно – решена мистерија стара 12 години (ВИДЕО)

Маж од Орегон кој исчезнал пред 12 годни сосема случајно е пронајден во својот автомобил скоро 20 метра под вода. Тимоти Едвард Робинсон...