река вардар

Пронајдени се 35 резултати на тема „река вардар“
Вести

ТРАОРНО ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕТО НА ТЕЛОТО – по пет дена потрага, еве каде беше пронајдено младото момче кое во Вардар падна со „Голф“ (ВИДЕО)

Во водите на реката Вардар е пронајдено безживотното тело на кумановецот Ердон Рамадани, кој на 27 септември имаше несреќа кај селото...
Хроника

Најдено безживотно тело во Вардар: Градоначалникот на Желино објави дека е младото момче кој излета со „голфот“

Градоначалникот на општина Желино, Блерим Сејдиу, преку социјалните мрежи објави дека утринава во реката Вардар е најдено телото на...
Хроника

СО НАД 80 ЛУЃЕ И 5 ДРОНА СЕ УШТЕ СЕ ТРАГА – и денес продолжува потрагата по возачот чиј автомобил падна во Вардар

РЦУК Тетово известува дека и денеска продолжува потрагата по возачот од автомобилот излета и потона во водите на реката Вардар во близина...
Скопје

ЈП Улици и патишта Скопје интензивно продолжува со активностите за уредување и санирање на кејот на реката Вардар

ЈП Улици и патишта Скопје интензивно продолжува со активностите за уредување и санирање на кејот на реката Вардар. Екипи на ЈП Улици...
Вести

ДВОЈНА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Полицијата го пронајде и телото на мажот кој скокнал да ја спаси жената која се удави во Вардар

Екипа за потрага составена од полициски службеници и пожарникари која од утрово трагаше по маж во водите на Вардар, нашле безживотно...