рејтинг

Пронајдени се 24 резултати на тема „рејтинг“
Вести

Курц падна бидејќи Владата финансирала агенции кои мерат рејтинг, а еве колку плаќа Заев на неговата омилена агенција (ФОТО)

Австрискиот канцелар Себастијан Курц изјави дека ќе поднесе оставка во услови на истрага за тоа дали користел државни средства за да...
Вести

Мицкоски во интервју за НетПрес: Заев нека распише избори ако е убеден во својот висок рејтинг, со кој се фали на своите медиуми

Во псоледниот трет дел од божикното интервју за НетПрес, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, зборува за состојбата во медиумите,...
Вести

Мицкоски го сруши рејтингот на владата која има убедливо најмала доверба во однос на која било друга Влада во првите 100 дена

Бројките од најновата анкета на телевизија Телма и МЦМС, а спроведена од М-Проспект го потврдуваат опозиционото расположение кај граѓаните. Имено...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со најголема поддршка, а Мицкоски со најголема доверба од страна на граѓаните – покажува анкетата на Рејтинг.мк

Најновата анкета на Рејтинг.мк покажува дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ е во предност пред владејачката СДСМ. Анкетата е спроведена преку...