регион

Пронајдени се 47 резултати на тема „регион“
Регион

ВТОРИОТ БРАН СЕ ВРАЌА НА ЦЕЛИОТ БАЛКАН: Регионот со високи бројки на новозаразени, особено оваа држава денеска руши рекорди

Според последните податоци, во светот досега се регистрирани 14.058.847 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 595.001, а оздравеле...
Вести

Македонија и натаму со најцрна статистика во регионот: Црна Гора го победи коронавирусот, Грција и Хрватска излегуваат од кризата

Македонија и натаму е лидер во региoнот по црните бројки на нови заразени од ковид-19 и мртви, во споредба со сите земји во регионот. За...