регион

Пронајдени се 52 резултати на тема „регион“
Вести

СЕ БАРААТ НОВИ МЕРКИ ЗА ТЕТОВО И РЕГИОНОТ ПОРАДИ КОВИД-19: Забрана за одржување на сите масовни настани на затворено, свадби, прослави

Министерот за здравство д-р Венко Филипче на утринска координација со членови на Комисијата за заразни болести разговараа за епидемиолошката...
Занимливости

ОВА ДЕФИНИТИВНО Е НАЈАТРАКТИВНАТА ПОЛИЦАЈКА ВО РЕГИОНОТ: Од убавината на Лидија никој нема да остане рамнодушен (ФОТО+ВИДЕО)

Атрактивната плавуша Лидија Такач преку ноќ стана на ѕвезда на социјалните мрежи отккако во медиумите беше претставена за најубава...
Вести

Арсовски: Додека земјите во регионот започнаа со вакцинација против КОВИД-19, Владата на Заев лицитира со датуми и бројка на вакцини кои никако да пристигнат

„Додека целиот регион со петни жили се обидуваат да најдат што поголема бројка на вакцини за своите граѓани очигледно е дека кај нас...