реџеп таип ердоган

Пронајдени се 159 резултати на тема „реџеп таип ердоган“
Регион

Ердоган со предупредување до Грција за „катастрофални“ последици доколку продолжи со вооружување на островите во Егејот

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ја предупреди Грција да престане да ги вооружува островите во Егејското Море и да ги...